Search

Suitsiid on teema, millest räägitakse sageli liiga vähe, kuid mille mõju ulatub kaugele – iga suitsiidijuhtum puudutab keskmiselt sadat inimest. Miks on vaimse tervise probleemidega seotud häbimärgistamine endiselt nii suur, et 70% inimestest, kes tunnistavad end vaimse tervise abi vajavat, seda küsida ei julge? Tervisekassataskuhäälingu uues episoodis uurime, kuidas märgata lähedast, kellel on raske ning millised on võimalused abi saamiseks. 

Vaimse tervise mure märkamise ja suitsiidiennetuse teemasid avab psühholoog ja Eesti Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituudi nooremteadur Rainer Mere. Saates võtab sõna ka Sotsiaalministeeriumi vaimse tervise osakonna juhataja Anne Randväli.  

Üheskoos selgitame, mis vahe on suitsiidimõtlemisel ja suitsiidikäitumisel ning kas ja kuidas on meil võimalik neid kõrvalt märgata. Samuti räägime suitsiidi ja vaimse tervise probleemidega seotud häbimärgistamise erinevatest kihtidest ning sellest, miks on ekslik arvata, et suitsiidist rääkiv inimene seda tegelikult ei soorita.  

Lisaks arutleme, kuidas toetada nii iseennast kui ka oma lähedasi keerulistes olukordades. Räägime nii kogukonna olulisusest ja inimese heaolu toetamisest kui ka sellest, kust saada tuge, kui ise enam ei oska või ei jaksa.  

Saadet juhib Epp Kõuhkna, Tervisekassatervisekommunikatsiooni osakonnast. 

Tervise Meeter
Tervise Meeter
TERVISEKASSA PODCAST! Suitsiidiennetus: kuidas märgata ja kust saada abi?
Loading
/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga