Search

Nohust saab lahti ka looduslike vahenditega

Kas oled ise või on peres keegi nohune ning tilkuv/kinnine nina ei anna kuidagi asu? Viiruste perioodil on see üsna tavaline nähtus. Kuidas nohust looduslike vahenditega vabaneda?
Allergic,Reaction.,The,Guy,Blows,His,Nose,And,Sneezing.,The

Eeterlike õlide inhalatsioon on ka praegusel ajal õigel kohal.

Kui viirushaigus hakkab ligi hiilima, lähen tavaliselt ka sauna. Tilgutan kerisele visatavasse vette eukalüptiõli, teen kümmet eeterlikku õli sisaldava seguga kanarbikuteed ja püüan võtta aja maha, et organism saaks rahulikult viirusega võidelda. Tavaliselt see aitab.

Lapsepõlvest mäletan, et kui hakkasin haigeks jääma, tegi ema kanasuppi. Kui palavikku veel ei olnud, tehti ka sinepiga jalavanni. Juua anti kas pärnaõie-, mustasõstra-, vaarikavarre- või vaarikamoositeed meega ja pärast seda oli sooja teki alla magama minek. Esimesel päeval, kui alles tundsid, et hakkad haigeks jääma, oli väga oluline puhata. Seda korrutan ka oma patsientidele.

Kui nohu oli juba kinni, siis kasutati meie peres Kuldtähe palsamit (mentool, kamper, piparmündiõli, eukalüpt, nelgiõli) kas kaelale määrituna või inhalatsiooniks. Eeterlike õlide inhalatsioon on ka praegusel ajal õigel kohal. Erinevate õlide valik selleks on nüüdisajal määratult suurem. Eukalüpti, magusa apelsini, mürdi ja sidruni eeterlike õlide segust kapslid on head sekreedi vedeldajad nii sinusiidi kui ka bronhiidi korral.

Nina limaskesta hooldusvahendina on saadaval mitmeid looduslikke tooteid, mis kergendavad hingamist ning niisutavad ja kaitsevad limaskesta. Saadaval on naturaalne õlide segu, mis sisaldab teepuu ja eukalüpti eeterlikku õli ning saialille ja siberi nuluõli. Samuti ninasprei, mis sisaldab astelpajuõli, saialilletinktuuri, punase päevakübara tinktuuri, eukalüptiõli, nuluõli ja piparmündiõli. Või preparaat, mis sisaldab astelpaju-, sidruni- ja piparmündiõli ning taruvaigutinktuuri.

Nina loputamiseks sobib looduslik steriilne merevesi, mis vähendab tõhusalt nina ja urgete kinnisust külmetuse, gripi, heinapalaviku või allergia korral, puhastab aktiivselt ninakäike ning niisutab nina limaskesta. Nina tundliku limaskesta sümptomite leevendamiseks leidub looduslikku merevett nii eukalüptiõliga kui ka aaloeekstraktiga. Soft variant aitab limaskestal säilitada niiskust ning filtreerida ja niisutada õhku. See aitab hingamissüsteemil tervena püsida. Selle ninalahuse soolasisaldus on kohandatud keha loomuliku soolatasemega ja seetõttu toimib ta ninale õrnalt.

Organismi turgutamise eesmärgil kuumale teele lisamiseks sobib kümne ürdi eeterlikest õlidest koosnev segu. See sisaldab harilikku aniisi, hiina kaneeli, harilikku sidrunheina, harilikku sidrunipuud, tähklavendlit, lõhnavat muskaadipuud, nelki, lavendlilehist salveid, laialehist lavendlit ja tüümiani. Kõigepealt võiks eeterlike õlide auru sisse hingata ja alles seejärel tee ära juua.

Kaelale määrimiseks ja inhalatsiooniks sobib juba artiklis varem mainitud Kuldtähe palsam, mis sisaldab mentooli, kamprit, piparmündiõli, eukalüpti ning nelgiõli. Sissehingamiseks sobivad erinevad eeterlikud õlid, näiteks eukalüpti-, teepuu-, nulu- ja männiõli. Neid võib panna näpuotstele, aroomilambi sisse või teha vanamoodsal moel inhalatsiooni kuuma veega.

Viimasena, kuid kindlasti mitte vähem tähtsana tuleb mainida ravimtaimeteesid, mis ajavad higistama ja suurendavad uriinieritust. Viirushaigustest kiiremini paranemisel on eriti olulised pärnaõis, kanarbik ja kummel.

LASTE NOHU

Laste puhul on esimene oluline asi õppida õigesti nuuskama. Oluline on nuusata üks ninapool korraga. Nina loputamiseks soovitame merevett sisaldavaid aerosoole, mis veeldavad sekreeti ja kergendavad selle eritumist ninast. Samuti on hea õhtul enne magamaminekut määrida rindkerele näiteks teepuuõli, mille aurud kergendavad hingamist. Inhaleerimiseks võib kasutada ka nohupulka. Lastele on olemas ka spetsiaalsed eeterlikke õlisid sisaldavad plaastrid, mida võib pidžaama külge kleepida.

Kui ei ole palavikku, siis võiks teha soojendavaid jalavanne või määrida jalatallad ja varbavahed kokku näiteks hanerasva-nuluõli salviga ning katta need sokkidega.

Nohune laps ega täiskasvanu ei tohi lasteaeda ega tööle minna, sest võib teisi nakatada.

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Seotud artiklid

Mida spetsialistid räägivad

Liitu meie uudiskirjaga

syda

Liitu Tervisemeetri uudiskirjaga ja saa osa värskemate terviseuudistega ja videointervjuudega

Liitumisega kinnitad, et oled tutvunud Tervisemeeter Meedia üldiste privaattingimustega ning nõustud kasutustingimustega